Göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız, dört adım

Göbek, vücudumuzun en cimri kısımlarından biri, yağ birikimlerine  elveda demekten hoşlanmaz. Ancak,bu inatçı yağlardan kurtulmak için  doğru yaklaşırsanız daha çabuk kurtulmanıza yardımcı olacak uygulamalar var.

 

ovarya.com bel kısmınızı inceltmek için size herkesin atması gereken temel adımları anlatıyor.

1.Diyetinizi gözden geçirin

Diyetinizdeki şeker ve karbonhidrat miktarını minimuma indirmeye çalışın: soda yerine çay,tatli yerine kuruyemiş ve meyveler , ve şeker yerine bal kullanın. Daha fazla sebze ve lif tüketin.

2.Fazla kilolarınızdan kurtulun

Günde 30 dakika koşar koşmaz, figüründe iyi bir değişiklik göreceksin. İlk 30 dakika boyunca koşmak çok zor ise, yürüyebilir ve koşabilirsiniz. Koşmak, yürümekten 2.5 kat daha fazla kalori yakar.

 

Haftada 2-3 kez en az 30 dakika yüzün. Tercih ettiğiniz stili ve temponuzu seçin. En önemli şey, egzersiz yapmaya devam etmektir. Suda egzersiz yapmak kilo vermeye yardımcı olur. Bir saatlik yoğun yüzme 500 kaloriyi yakmaya yardımcı olur.

Kilo vermek istiyorsanız, bisiklete binmek temel egzersizlerden biridir. Lütfen haftada 2-3 kez yapın.

 

3.Karın kaslarınızı güçlendirin

Kardiyo egzersizler ekstra kilo vermenize yardımcı olur, ancak asla göbeğinizi düzleştirmez. Hem kilo verebileceğiniz hem de kaslarınızı güçlendirebileceğiniz karmaşık bir yaklaşıma ihtiyacınız var.

Vakum harika bir egzersizdir. Bunu yapmak için, tüm havayı akciğerlerden çekin, karnınızı omurganıza doğru çekin ve nefesinizi 15-20 saniye boyunca tutun. Bunu 10 kez tekrarlayın, günde 3-4 kez ve birkaç hafta sonra belinizin küçüldüğünü fark edeceksiniz.

Plank. Basit ama çok etkili bir egzersiz. 30 saniye boyunca günde 2-3 kez yapın ve aşamalı olarak süreyi artırın. Yanan kalorilere ve karın kaslarını güçlendirmeye ek olarak, duruşun daha iyi olmasını sağlar ve sırt yorgunluğunu azaltır.

4.karın kaslarını büyütün

mekik çekmek. Bu egzersiz göbek ve alt karın kaslarını sıkılaştırır. Bu kasları geliştirmek için farklı egzersizleri de deneyin.

Bacak Kaldırma. Sırt üstü yatın ve ellerinizi dengede tutmak için yere koyun. Bacaklarınızı 10-15 kez yavaşça kaldırın. Sadece 30 gün içinde ilerleme fark etmeyebaşlayacaksınız.

 

Bonus

Eğitimden sonra soğuk bir duş alın. Düşük sıcaklıklar vücutta sadece kas ağrısına neden olan laktik asit miktarını azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücut daha fazla ısınmaya çalıştığı için ek kalorileri yakar.

 

Belinizi inceltmek için hangi yöntemleri kullandınız? Yorumlarda bize bildirin!

 

 

Ovarya.com okurları için tercüme edildi.

Kaynak:brightside.me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bu çalışan köpekler, işini sevmeni sağlayabilir

Pts Tem 15 , 2019
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Share it Email