Evli bir erkeği nasıl seveceğim?

Evli bir erkeğe aşık olmak çok acı verici bir deneyim olabilir. Bay Doğru gibi görünebilir, ancak şartlar sizin lehinize değil. Evli bir erkeği sevdiğinde, acıların, kıskançlığın ve mutluluk dönemlerinden geçebileceğin için duygularınla ​​ilgilenmek önemlidir. Ek olarak, kendinizi ve ihtiyaçlarınızı korumak için sınırlar koymanız gerekir. İlişkiniz geçici olabileceğinden, sizi sevdiğiniz adamla veya onsuz sizi mutlu eden bir gelecek inşa etmeye odaklanmak da önemlidir.

 

1.Yöntem : Duygularınızla baş etmek

1.Kendini yargılamadan güvenebileceğin bir arkadaş bul. Evli bir erkeğe aşık olmak sizi birçok çelişkili duygulara bırakabilir. Sevdiğin bir erkek bulduğun için mutlu olabilirsin, ama başka bir ailesi olduğundan da zor olabilir. Bu süre zarfında sizi destekleyecek bir arkadaş arayın. Bu, duygularınızla baş edebilmenize yardımcı olabilir.

        “Gerçekten ilişkim hakkında konuşmam gerekiyor, ama herkesin anlamadığını biliyorum. Sana güvenebilir miyim?” diyebilirsin.

2.Kıskançlıkla başa çıkmanıza yardımcı olması için farkındalığı kullanın.Evli bir adama aşık olmanın kötü bir yanı onun her zaman ailesini düşünmesidir.Onları sana tercih ettiğinde, kıskanman tamamen anlaşılabilir.Ancak, kıskançlık hiçbir işe yaramaz ve sadece kötü hissettirir.

     Çevrenizde olup bitene odaklanabilmeniz için 5 duyunuzu kullanın. Ne gördüğünüzü, duyduğunuzu, kokladığınızı, hissettiğinizi ve tattığınızı görün.De ki  “Mutfak penceremden güneşin geldiğini görebiliyorum ve lezzetli bir yemeğin kokusunu kokluyorum. Müzik çalarımdan gelen müziği duyuyorum ve penceremde güneşin sıcaklığını hissediyorum. Yemeğin lezzetini tadabiliyorum Yeni yaptım ve bu harika an için minnettarım. “

3.Eşi ile rekabet etmeye çalışmaktan kaçının. Erkeğin başka biriyle olduğunu bildiğinde,kendini onlardan daha üstün hissetmek istemek normaldir. Bununla birlikte, Eşinin onu onu terketme olasılığı düşüktür ve muhtemelen bu’da sizi mutsuz edecektir.Rekabet etmek yerine, en iyisi kendiniz olmaya ve sizin için önemli olan şeyleri yapmaya odaklanın. Olması gerekiyorsa, seni olduğun gibi sevecektir.

    Erkek arkadaşının eşini sosyal medyada takip etme veya arkadaşlarından onları kontrol etmelerini isteme. Benzer şekilde, ona eşinin ne yaptığını sorma.

     Düşüncelerinizi, “Neden onu seçiyor?” Gibi sorulara sürüklendiğini fark ettiğinizde, dikkatinizi yaşamınızda iyi gidenlere çevirmeye çalışın. Kendine, “Harika bir hafta sonu geçirdim”, “Yeni bir zam aldım” veya “En iyi arkadaşlarım var” deyin.

4.Evli bir adama aşık olduğun için kendini suçlu hissediyorsan kendini affet. Uygun olmayan bir çocuğa aşık olduğun için kendini suçlu hissedebilirsin. Bu normaldir, ancak kendinize işkence etmek , durumu iyileştirmeyecektir. Sadece sevgiyi hissetmek istediğinizi ve mutlu olmayı hak ettiğinizi unutmayın.

Kendinize söyleyin: “Kime aşık olduğunuzu kontrol etmek imkansızdır. Ben aşkı bulmayı hak ediyorum, bu yüzden müsait olmayan birine aşık olduğum için kendimi suçlu hissetmeyeceğim.”

5.Acı çekiyorsanız, ne hissettiğiniz konusunda ona karşı dürüst olun. İlişkinizin nasıl başladığına bağlı olarak, aşık olduğunuzu fark etmeyebilir. Seni sevmeyen bir adamı sevmek çok acı verici olabilir. Ona ne hissettiğini ve ne istediğini söyle. Bu, onunla ilişkinizde ilerlemenize ya da kendi yolunuza devam etmenin zamanının gelip gelmediğini öğrenmenize yardımcı olabilir.

    “Bir macera olarak başladığımızı biliyorum ama size aşık oldum. Geleceğimizi tartışmak istiyorum” diyebilirsiniz.

    Ona gerçeği söylersen üzülecek olması mümkün. Bunu duymak çok zor olabilir, ama bunu başaracaksın. Olumsuz bir cevabı varsa, destek için arkadaşını ara.

6.Bu durumla ilgili sorunlarınız varsa bir terapistle konuşun. Durumunuz gerçekten stresli olabilir ve bunu kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Bunalmış hissediyorsanız, bir terapist duygularınızı yönetmenize ve düşüncelerinizi değiştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, geleceğiniz için neyin en iyi olduğuna karar vermenize ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilirler.

     Hayatında kimsenin seni desteklemediğini düşünüyorsa, bir terapist cevap olabilir.Onlar yargılayıcı olmayan bir şekilde sizin için neyin en iyi olacağına odaklanacaklar.

    Doktorunuzdan sizi bir terapiste yönlendirmesini isteyin veya çevrimiçi bir tane arayın. Tedavi randevularınız sigortanız tarafından karşılanabilir, bu nedenle performansınızı kontrol edin.

 

2.Yöntem: Sınırları ayarlamak

1.İlişkiniz hakkında dikkatli olun. Evli bir erkekle ilişkiniz varsa, kimsenin incinmemesi için dikkatli olmanız önemlidir. Arkadaşlarınızla veya sosyal medyada paylaşmaya neyin iyi olduğunu bulmak için o adamla konuşun. Ayrıca, nerelere gittiğine de dikkat et.

    İnsanlar ilişki hakkında daha fazla şey öğrenirse, durumunuzu daha karmaşık hale getirebilir. Ayrıca,  duyguların incinmesine  yol açabilir.

 

2.Planlarını değiştirmekten vaz geç çünkü o seni görmek istiyor. Evli bir erkekle çıkarken, genellikle ailesini ilk sıraya koyar. Bu, plan yapmak zor olduğu anlamına gelebilir. Ancak, zamanınız onun kadar değerli ve saygı duyulmayı hak ediyorsunuz. Mevcut planlarınızı değiştirmeyin çünkü sizin için zamanın olduğuna karar verir. Ondan ne beklediğinizi, sizinle birlikte plan yapıp onlara saygı duyacağını açıklayın.

    “Ben de seni özledim! Ama zaten bu gece Esra ile planlarım var, başka bir gece buluşabiliriz. Benim de zamanım önemli. ” deyin.

3.Ne istediğine ve neye dayanamayacağına karar ver. Evli bir erkekle çıkmak gerçekten karmaşık olabilir. Size verdiği şeyi almak zorunda hissedebilirsiniz, ama sevildiğinizi ve değer verdiğinizi hissetmeyi hak ediyorsunuz. Sizin için neyin önemli olduğunu ve güvende hissetmek için neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Ardından, bu konuda o erkek arkadaşınızla konuşun .

    Örneğin, her gün sizinle konuşmasını, doğum gününü sizinle geçirmesini ve sizinle önceden programlar planlamasını bekleyebilirsiniz.   

      Ayrıca, onun eşine boşanma davası açmasını istemeye karar verebilirsiniz.

Tavsiye: Erkek arkadaşının istediğini vermesini talep edemezsin. Ancak, kabul edeceğiniz ve kabul etmeyeceğiniz şeyler için sınırlar belirleyebilirsiniz. Sınırlarınızı korumak istemiyorsa, bu ilişkiye devam edip etmeyeceğinize karar vermeniz gerekir.

4.Ona ilişkiden ne beklediğini söyle ve bir zaman çizelgesi oluştur. Kişisel hedeflerinize bağlı olarak, sonunda evlenmesini bekleyebilir veya evlenmeyi umursamayabilirsiniz Ancak, onu sevdiğiniz için, birlikte bir geleceğe sahip olmayı ümit edebilirsiniz. Ona tam olarak geleceğin senin için nasıl olduğunu söyle. O zaman, ona olayların olmasını beklediğin zaman için belirli bir zaman çizelgesi ver, o yüzden seni sıraya koyamaz.

         Mesela karısını terk etmesini ve seninle evlenmesini istediğini varsayalım. Ona de ki  “Bana her zaman senin istediğin kişi olacağım diye söz verdin. Ben de seni istiyorum. Aynı ruhla devam edeceksek, önümüzdeki 3 ay içinde boşanma işlemlerine başlamanızı bekliyorum, böylece gelecek yılın sonuna kadar evlenelim. ”

5.Eşine veya ailesine ilişkinden bahsetmeden önce dikkatlice düşün. Gerçeği ortaya çıkarmanın bazı işleri halletmenize yardımcı olacağını düşünebilirsiniz, ancak bunun tam tersi bir sonuç vermesi muhtemeldir. Sana kızabilir ve karısının tarafını seçebilir. Ayrıca eşine ve çocuklarına zarar vereceksin. Gerçeğin ne zaman ve nasıl açıklanacağına karar verirken dikkatli olun.

Evlı erkek sevgilinden  karısına karşı dürüst olmasını isteyin. Yapmayabilir, ama eğer yaparsa daha iyi olacaktir.

3.Yöntem: Geleceğini İnşa Etmek

1.Kendine ilişkiden ne kazandığını sor. Neden onunla ilişki içinde olduğunuzu anlamanıza yardımcı olur, böylece hangi sonucu istediğinize karar verebilirsiniz. Bir gün onunla evleneceğini umabilirsin ya da yarı zamanlı bir ilişki kurmanın özgürlüğünü yaşayabilirsin. İlişkinizin nasıl geliştiğini, onunla ilgili neleri sevdiğinizi ve gelecekte neler gördüğünüzü düşünün .

     Örneğin, aşık olmak ve birlikte zaman geçirmek istediğinizi fark edebilirsiniz. Size bu kadar uzun süre teklif etmek istemiyorsa, kendi yolunuza gitmek belki daha iyidir.

        Ancak, çok meşgul olduğunuzu anlayabilir ve boş zamanlarınızda bir partneriniz olduğunun tadını çıkarabilirsiniz. Bu durumda, ilişkinin mevcut haliyle devam etmesine karar verebilirsiniz.

2.Geleceğin için ne istediğine karar ver ve peşinden gitmeye başla. Hepsinden önemlisi, sevdiğiniz erkeğin geleceğinizin bir parçası olup olmadığına bakmaksızın mutluluğu hak ediyorsunuz. İstediğiniz geleceği hayal edin, sonra oraya ulaşmanıza yardımcı olacak hedefler belirleyin. Hedeflerinizi bugün atmaya başlayabileceğiniz adımlara bölün, böylece istediğiniz geleceği oluşturabilirsiniz.

Örneğin, hedefleriniz kariyerinizi geliştirmek, bir hobi bulmak, evlenmek ve bir bebek sahibi olmak olabilir.

      Örneğin, hedefleriniz kariyerinizi geliştirmek, bir hobi bulmak, evlenmek ve bir bebek sahibi olmak olabilir.

3.Onunla olan ilişkinin dışındaki hayatına iyi bak. Evli bir adamı sevmek, bütün zamanını alıyor gibi görünebilir çünkü ne zaman müsait olacağını asla bilemezsiniz. Ancak, bu sizin için haksızlık. Hayatını onun etrafında döndürmek yerine, seni mutlu eden şeyler yap İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler:

*Arkadaşlarınla ​​daha fazla zaman geçir.

*Hobilerinize ve ilgi alanlarınıza saygı gösterin.

*Yeni bir beceri öğrenmek için sınıflara katılın.

*Yeni bir hobiye başla.

*Yerel bir spor salonuna kayit olun.

*İlgilendiğiniz işler için başvurun.

*Bir aile tatiline git…

4.İlişkinizi özel kılana kadar diğer erkeklerle görüşün. Evli bir erkekle çıkarken, ilişkiniz özel değil çünkü o başka biriyle birlikte. Sana sadık olmadığından ona sadık kalman gerektiğini hissetme. Seçeneklerinizi açık tutun ve dışarıda sizin için başka bir kısmet olup olmadığını görmek için buluşmalara devam edin.

     Örneğin, çevrimiçi tanışma sitelerinde aktif kalabilirsiniz.

     Onu sevseniz de, bu ilişkinin bir geleceği olmayabilir. Daha iyi bir kısmet çıkana kadar başka erkeklerle tanışmaya devam edebilirsiniz!

5.Eğer devam etmeniz gerektiğini biliyorsanız, ilişkiyi koparın. Uzun vadeli bir ilişki olacağı düşüncesi ile başlayan bir ilişki için gerçekten zor. Sevdiğiniz birini bırakmak acı vericidir, ancak sizin için en iyi seçenek olabilir. Gerçekten bir geleceğin olup olmadığını görmek için o erkek arkadaşınla konuş. Eğer seninle tam olarak ilgilenmiyorsa, onunla olan ilişkini kesmen daha iyi olabilir. Ona onu sevdiğini ama seninle tam olarak ilgilenmeyen birisiyle olamayacağını söyle .

De ki: “Seni çok seviyorum ve her şeyin farklı olmasını istiyorum. Ama her zaman aileni seçeceğini biliyorum, bu yüzden kendi yoluma gitmemin  zamanı geldi.”

Tavsiye: Ayrıldıktan sonra her şeyin değiştiğini ve size ihtiyacı olduğunu söylemek için muhtemelen sizinle irtibata geçecektir. Dönüşüne çok dikkat edin, çünkü sorunlarınız ortadan kalkmadı.

 

 

Ovarya.com okurları için tercüme edildi.

Kaynak:wikihow.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Maceracı mı olmak istiyorsun ?

Paz Tem 7 , 2019
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Share it Email