Ayakkabılarımı kurtarmak için 7 popüler yöntem  denedim, işte sonuçlar

Gardırobumun revizyonunu yaptıktan sonra ayakkabılarımı korumam gerektiğini anladım. Onlara veda etmeye çalışmak düşüncesi dayanılmazdı. Fakat kuru temizleme fiyatları da dayanılmazdı. Bu yüzden bazı yöntemleri denemem  için iyi bir zaman olduğunu biliyordum!

Belki siz de denemek istersiniz:

 

1-Ayakkabılarınızı temizlemek için antibakteriyel mendil kullanın.

Deri ayakkabılar elle ve çok dikkatli bir şekilde yıkanabilir. Tabanı yıkadıktan sonra, antibakteriyel mendil kullanın ve her ayakkabı çatlağına iyice oturtun. Dolaba bırakmadan önce onları dezenfekte etmenize yardımcı olacaktır.

Ayakkabıları sadece mendillerle temizledikten sonra, çok daha iyi göründüklerini söylemeliyim.

 

2- Ayakkabılarınızı tekrar beyaz yapmak için kabartma tozu kullanmayı deneyin

Bu bir mucizeydi! Bu etkiyi beklemiyordum, ama kabartma tozu gerçekten işe yarıyor. 2 çorba kaşığı normal kabartma tozu ve 1 çorba kaşığı su karıştırmanız gerekir. Yumuşak bir diş fırçası kullanarak ayakkabıları bu karışımla ovalayın ve 30 dakika bekleyin.

Risk almaya karar verdim ve 2 saatliğine bıraktım. Ve dakika dakika ayakkabılar gittikçe beyazlaşıyordu.

 

3- Ayakkabılarınızı kurutmak için tuvalet kağıdı kullanın

Ayakkabılarınızı yıkadıktan sonra, sarı lekeler olmadan düzgün bir şekilde nasıl kurulayacağınızla karşılaşabilirsiniz. Gazete kullanmak iyi bir yöntem olabilir. Ama daha ileri gitmeye karar verdim ve beyaz tuvalet kağıdı kullandım çünkü mürekkepten iz bırakmıyor. Dahası, ayakkabıları yumuşak bir kağıtla doldurarak doğru şekilde döndürmek kolaydır.

 

4-Lekeleri çıkarmak için süet derisini bir silgiyle ovalayın.

5-Tabanları beyaz yapmak için kabartma tozu ve beyaz sirkeyi karıştırın

Bazı spor ayakkabısı ile ilgili sorun, tabanlarının nervürlü olması ve tüm kir ve toz birikmesidir, bu da tabanın sararmaya başlamasına neden olur. Diş macunu yöntemi bana yardım etmedi, bu yüzden bazı şeyleri denemeye karar verdim.

1 çorba kaşığı sıcak su, 1 çorba kaşığı kabartma tozu ve 1 çorba kaşığı beyaz sirkeyi karıştırmanız gerekir. Daha sonra yumuşak bir diş fırçası kullanarak tabanı bu karışımla ovalayın ve 15-30 dakika bekletin. Sonuç beni mutlu etti.

 

6- Deri ayakkabılardaki siyah çiziklerden kurtulmak için oje sökücü kullanın

Bu yöntem gerçekten işe yarıyor. Sadece çok dikkatlice yapın, böylece rengi yıkamayın!

Ayakkabınızdaki koyu lekeler aseton kullanılarak kolayca giderilebilir. Sadece bir oje çıkartıcı ile pamuklu bir ped ıslatın ve her çizime dikkatlice bastırın. Ovalamayın.

Bana küçük çizikler konusunda yardımcı oldu, ama soyulmuş bir alanı tamamen kapatamadı. Ancak yine de, fark görülebilir.

 

7-Zeytinyağı veya hindistancevizi yağı deri ayakkabıların bakımını yapmanıza yardımcı olur

Tüm geri yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra bu yöntemi kullanın. Ayakkabıların parlak gözükecektir!

Yumuşak bir havlu veya pamuklu bir bezi yağla ıslatın. Ben hindistan cevizi yağı kullandım. Küçük dairesel hareketlerle uygulayın ve tüm deriye dikkatlice sürün.

 

Bonus: Ayakkabılarınızı yenilemek için kendinizi iyi hazırlayın

Ayakkabılarınızı yenilemeden ve temizlemeden hemen önce gerekli tüm eşyaları hazırlayın ve cildinize zarar vermemek için eldiven kullanmayı unutmayın. Bir yaşam kesmeyi denemeden önce ayakkabıları kontrol edin. Bazı ayakkabıların yıkanmaması gerekiyor veya aynı yöntem deri ayakkabıları koruyabilir, süet ayakkabılara zarar verebilir.

En sevdiğiniz ayakkabılarınızı nasıl kurtaracağınız konusunda kendi yönteminiz var mı? Lütfen deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

 

Ovarya.com okurları için tercüme edildi.

Kaynak:brightside.me

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çocukluk fotoğraflar, yıllar sonra tekrar canlandırılınca

Sal Tem 2 , 2019
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Share it Email